TORONTO

Festiwal Polonijny Losy Polaków 2019 rozpoczął się już w lutym i kwietniu projekcjami w Szkole Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto od projekcji filmów Festiwalu

TORONTO

W dniu 16 listopada w Szkole Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto odbyła się lekcja historii w oparciu o projekcje filmów Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków”. Zachwyt zarówno uczniów jak i nauczycieli wywołał film „Polska w Chrześcijańskiej Europie” w reżyserii Jolanty Kessler-Chojeckiej. Kolejne prezentowane filmy przybliżyły młodzieży historię rodzinnego kraju.Przedstawicieli Fundacji powitała w imieniu Szkoły jej kierownik pani Sylwia Krupa. Prezentacji Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków” w Kanadzie dokonał pan Andrzej Kawka, dyrektor Polonia Canadian Institute for Historical Studies, a filmy zapowiadał dyrektor Festiwalu Ryszard Łączyński.

TORONTO

W najstarszej w Toronto polskiej parafii św. Stanisława Kostki w niedzielę 17.11.2019 roku odbyła się projekcja filmów Festiwalu „Losy Polaków”. Licznie zebranych gości powitali: pan Andrzej Kawka – dyrektor Polonia Canadian Institute for Historical Studies i pan Ryszard Łączyński – dyrektor Festiwalu Losy Polaków. Po krótkim przedstawieniu celów Festiwalu i wyników jego tegorocznej jego edycji zaprezentowano nagrodzone filmy „American Correspondent” i „Bohaterowie Jamestown”, reż Eugene Starky. Po projekcjach odbyła się bardzo ciekawa dyskusja.

CHICAGO

To nie Zakopane, tylko Polskie Radio WPNA 1490 AM w Chicago…

W piątek 22 .11 wywiadu na temat Festiwalu Polonijnego Losy Polaków w Chicago udzielili: ks. Stanisław Jankowski – proboszcz Parafii św. Jacka i Ryszard Łączyński – dyrektor Festiwalu Losy Polaków.

CHICAGO

W piątek 22 listopada 2019 w szkole im. Tadeusza Kościuszki w Chicago odbyły się projekcje filmów dla 2 grup młodzieży polonijnej. Omówiono możliwości przyszłej współpracy Szkoły i Fundacji Polska-Europa-Polonia jako organizatora Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków”.

CHICAGO

W sobotę 23 listopada 2019 roku w drugim dniu Festiwalu Polonijnego Losy Polaków w Chicago rozpoczęto projekcje w Parafii Św. Jacka.

CHICAGO

W niedzielę 24 listopada Festiwal rozpoczął się od wręczenia nagród pani Danucie Soleckiej Urbikas i pani Danucie Podowski.
Wraz z dyrektorem Festiwalu Ryszardem Łączynskim nagrody wręczał konsul RP w Chicago – pan Piotr Semeniuk. Projekcje zakończyły się o godzinie 21.

CHICAGO

W niedzielę 24 listopada 2019 dzięki wsparciu ks. Proboszcza Krisa Janczaka i ks. Marcina Zasady zorganizowano także projekcje filmów w kościele St. Martin of Villanova.

LOS ANGELES

1 grudnia w Parafii Matki Bożej Jasnogórskiej (Kalifornijska Częstochowa) Sanktuarium św. Jana Pawła II odbyła się projekcja filmu „Mała Polska w Indiach”, który wzbudził wśród widzów duże zainteresowanie. Kościół powstał dzięki wsparciu i wielkiemu zaangażowaniu polskiej aktorki Poli Negri – na jej ławeczce Dyrektor Festiwalu – Ryszard Łączyński.

 Ksądz proboszcz Rafał Dyguła przyjął nas bardzo serdecznie – przy pomniku Jana Pawła II z Iwoną Łączyńską.

SAN DIEGO

W niedzielę 8 grudnia 2019 r. w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe w San Diego odbyła się projekcje filmów Festiwalu Losy Polaków we współpracy z Polskim Salonem Artystycznym i Stowarzyszeniem Miast Siostrzanych San Diego-Warszawa&Mazowsze.

Scroll to Top